AKCJA CHARYTATYWNA DLA ZWIERZAKÓW W JELONKACH

Na przełomie września i października uczniowie klasy Vb oraz Zosia i Kinga z kl. IVb zorganizowali akcję charytatywną dla dzikich zwierzaków

z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.

Początkowo Antek i Zosia (rodzeństwo) w związku z akcją, którą zorganizował Klub Młodego Wrzeszczaka (https://www.facebook.com/events/242273596481838/?active_tab=about)

chcieli pozbierać żołędzie dla zwierzaków.

Do Ośrodka trafiają dzikie zwierzęta, które są w potrzebie, np. ranne lub młode lisy, dziki, ptaki, szopy pracze i inni nasi bracia mniejsi.
Ośrodek nie ma stałych źródeł finansowania i bardzo potrzebuje pomocy.
Klub Młodego Wrzeszczaka zwrócił się z prośbą o zbiórkę żołędzi. Jednak potrzebne są również:
koce, ręczniki, w tym papierowe, maskotki (młode zwierzęta się do nich przytulają), środki czystości (domestosy, płyny, mleczka, ścierki, gąbki, wszystko, co przyda się do czyszczenia i dezynfekcji klatek), siano i zboże: pszenica, owies, pasze dla większych zwierząt: jabłka, marchew, buraki, orzechy i bakalie dla wiewiórek, słomę, suche, czyste trociny/wióry na podściółkę dla ptaków i zwierząt, karmę dla zwierząt (tchórzofretek, kotów, psów) lub saszetki wysokoenergetyczne dla maluchów, a także materiały budowlane, których nigdy dość – gwoździe, skoble, deski, piach, żwir.

Mama Zosi i Antka zapytała, czy nie zaangażować więcej dzieciaków.

I tak do akcji przyłączyli się uczniowie klasy Vb, do której chodzi Antek.

W piątkowe popołudnie (21.09) zostali w szkole i przygotowali piękne plakaty.

W poniedziałek (24.09) rozwiesili plakaty w szkole. Poinformowali uczniów naszej szkoły o akcji.

Do wtorku (2.10) każdy mógł przynieść: żołędzie, owoce, marchewki, koce, maskotki, środki czystości, ...

W piątek (5.10) Zosia (IVb), Julia i Antek (Vb) byli gośćmi programu „Dzień Dobry tu Gdańsk” (https://gdansk.tvp.pl/39001964/dzien-dobry-tu-gdansk). Wystąpili na żywo o godz. 8.46.

Nasi uczniowie są empatyczni i wrażliwi.

Pomagają, bo chcą pomagać.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc zwierzakom w Jelonkach, przede wszystkim Pani Hani, mamie Zosi i Antka, która nas zainspirowała.

Wychowawczyni klasy V b

Joanna Burdyn