Drugi list do uczestników

Sztuki malowanej

Temat zajęć online: Kwitnące drzewa.

Zapraszam uczestników zajęć Sztuka malowana  do obejrzenia  nowego artzina. Znajdziecie w nim najpiękniejsze obrazy – wiosenne drzewa namalowane przez wspaniałego postimpresjonistę Vincenta van Gogha. Kwitnące drzewa stanowią nieustającą inspirację dla artystów. Malowali je: Claude Monet, Leon Wyczółkowski, Julian Fałat i oczywiście wspomniany już Vincent van Gogh, który w 1888 roku stworzył serię płócien przedstawiających kwitnące drzewa.

Temat naszego malowania wpisuje się w treść SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO

A gdy wiosna buchnie majem cały świat się majem staje …

(Regulamin konkursu znajduje się na stronie szkoły).

Chciałabym, aby Wasze piękne prace inspirowane malarstwem holenderskiego artysty również mogły wziąć udział w tym wydarzeniu.

Myślę, że kwitnące różowe drzewo brzoskwiniowe lub delikatny kwiat migdałowca pobudzi Was do odkrywania własnych możliwości twórczych. Termin przesłania sfotografowanych i podpisanych prac upływa z dniem 29.05.2020 r.(piątek).

Zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do realizowania w domu proponowanego tematu. Na stronę szkoły przesyłam aktualny artzin, żebyście mogli się nim zainspirować.

Zdjęcia Waszych prac prześlijcie na adres mailowy beata.wojcik5@wp.pl

POWODZENIA!

Pozdrawiam Wszystkich, którzy do tej pory brali udział w poniedziałkowych zajęciach.

Autorka projektu Sztuka malowana

Beata Rzysko – Wójcik