W ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci grupa Małych Artystów ze świetlicy uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach czytelniczo – plastycznych w Miejskiej Bibliotece Pod Kotem i Myszą przy ul. Lelewela. Zajęcia dotyczyły promocji książki Zwierzyniec. Okazy wybrane, która powstała w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Warsztaty prowadziła p. Angelika Madura z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie i współautorka książki p. Karolina Grabarczyk - Chochołek.  Dzieci wysłuchały fragmentu książki, następnie same wymyślały ciąg dalszy. Mali Artyści byli niesamowicie kreatywni, wyobraźnia podpowiadała im zaskakujące rozwiązania. Na zakończenie wykonały kolorowe zakładki do książek techniką orgiami. Wszystkie dzieci otrzymały od współautorki książkę z miłym wpisem. Była to wspaniała podróż w świat sztuki i przyrody.