Zapraszamy na spacer dla dzieci po Wrzeszczu śladami Güntera Grassa. Odkrywając miejsca związane z życiem pisarza zanurzymy się w świat widziany oczami jego oraz bohaterów jego książek.  Rozpoczniemy z miejsca urodzin noblisty, zobaczymy, gdzie dorastał i bywał. Podczas przystanków czytać będziemy fragmenty książek pisarza.  

Trasa: Szpital Kliniczny - Park Uphagena - Kościół na Czarnej - Park Kuźniczki - Rondo im. Grassa przy Wajdeloty - Lelewela 13 (miejsce dzieciństwa pisarza) - Park przy pomniku Grassa i Oskara 

 
Termin: 18 maja 2019 
 
Godzina rozpoczęcia: 12:00  
Miejsce startu: Szpital Kliniczny (parking przed głównym wejściem)
 
Spacer poprowadzi Szymon Knitter - absolwent Gedanistyki UG. Podczas przejścia czytane będą fragmenty książek pisarza. 
 

   Fotografowanie Wrzeszcza oczami dziecka i opracowanie zdjęć i wernisaż z uczniami/rodzicami/mieszkańcami w Domu Sąsiedzkim przy Jaśkowej. 

Chcemy podczas Nocy Wrzeszcza pokazać Wrzeszcz oczami dzieciaków. Stąd też powstał pomysł, by w dniach 10-16 maja dzieci wraz z rodzicami sfotografowały Wrzeszcz tak jak one go widzą - tematyka dowolna: ludzie, krajobraz, architektura. Fotografia może być zrobiona aparatem bądź smartfonem. Liczy się pomysł dziecka.
Wiek dziecka: do 13 r. życia. 

 Następnie fotografie należy dostarczyć do Domu Sąsiedzkiego Jaśkowa 7 lub przesłać na adres sk@morena.org.pl, gdzie zostaną opracowane i przedstawione w formie wystawy w Domu Sąsiedzkim.

Wernisaż odbędzie się także podczas Nocy Wrzeszcza, w sobotę 18 maja o godzinie 16:00.

 W programie wiele atrakcji: wykłady, koncerty, prelekcje i wiele innych: https://www.trojmiasto.pl/noc-wrzeszcza