30.05.2019 r. w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Justyną Bednarek, pisarką, autorką książek dla dzieci.

     W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 0 – III. To wyjątkowe wydarzenie poprzedziły szkolne konkursy: pięknego czytania dla klas II i III (VI edycja)                 i konkurs plastyczny na najoryginalniejszą skarpetę - technika dowolna inspirowane książkami pisarki.

     Autorka chętnie dzieliła się z dziećmi swoimi zainteresowaniami, inspiracjami i doświadczeniem literackim. Odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania. Atmosfera była niezwykle radosna. Uczniowie, którzy podczas zajęć czytelniczych w świetlicy w Klubie Dobrej Książki poznali książki autorki (Babcocha, Przygody dziesięciu skarpetek, Nowe przygody skarpetek – jeszcze bardziej niesamowite) najszybciej rozpoznawali bohaterów jej powieści.

     Wizyta autorki zakończyła się podpisywaniem książek przyniesionych przez dzieci – na autografy czekała ogromna kolejka zainteresowanych miłośników opowiadań o skarpetkach.

Organizatorki

Izabella Posłuszny, Beata Rzysko - Wójcik