XXXVI SYMPOZJUM KLUBU SZKÓŁ WESTERPLATTE

Szkoła  Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku należy do Klubu Szkół Westerplatte.

30.08.2019 r. w Muzeum II Wojny Światowej odbyło się XXXVI Sympozjum Klubu Szkół  Westerplatte. którego organizatorem był Zespół Szkół Morskich w Nowym Porcie im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte. Współorganizatorem spotkania  było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Sympozjum było jednocześnie VIII Spotkaniem Rodzin Westerplatczyków. Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w tym wyjątkowym wydarzeniu wśród innych 25 szkół z całej Polski. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili dr Karol Nawrocki, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, Małgorzata Bielang, Pomorska Wicekurator Oświaty.

Klub Szkół Westerplatte

jest ogólnopolskim stowarzyszeniem szkół, których patronami są bohaterscy obrońcy Westerplatte. Celem Klubu Szkół Westerplatte jest wymiana doświadczeń oraz wzajemne wspieranie się w doskonaleniu pracy dydaktyczno-wychowawczej dla osiągania celów stawianych przed polską oświatą oraz podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji, a także rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej młodzieży.

Delegacje szkół zrzeszonych w Klubie spotykają się co roku w różnych szkołach w Polsce. Przyszłoroczne sympozjum będzie jubileuszowe, bowiem minie 30. lat od chwili założenia Klubu. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Stalowej Woli.

Zespół promocji szkoły