MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

10. Hubert Gronowski, SP nr 3 w Lęborku
  11. Ignacy Sierant, SP nr 3 w Lęborku
  12. Sara Lebiedzińska, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Redzie
  13. Katarzyna Adamów, SP nr 1 w Słupsku.

NAGRODY SPECJALNE

Przyznano również następujące nagrody specjalne w konkursie fotograficznym:

NAGRODA RADY MIASTA GDAŃSKA dla Gabrieli Ćwik z SP nr 92 w Krakowie.

NAGRODA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 45 W GDAŃSKU dla Tymoteusza Więckowskiego z SP nr 4 w Kwidzynie.

W konkursie plastycznym:

NAGRODA ORGANIZATOREK KONKURSU dla Mai Gollnau z SP nr 11 w Gdyni.

GRATULUJEMY wszystkim nagrodzonym wspaniałych prac konkursowych.

ZAPRASZAMY na wernisaż połączony z uroczystością wręczenia nagród w środę 31 maja 2023 r.  o godz. 14.45 do Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdańsku Wrzeszczu, przy ul. Matki Polki 3 a.

Nagrody nieodebrane, spoza Trójmiasta zostaną wysłane pocztą. Pozostałe można będzie odebrać w sekretariacie szkoły do dnia 15.07.2023 r.

Organizatorki konkursów

Izabella Posłuszny, Beata Rzysko-Wójcik

Konkurs organizowany jest w ramach relizacji innowacji pedagogicznej Prezent dla Ziemi. Partnerem konkursu jest Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku Oddział Zespołu w Gdańsku -Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Cele konkursu:

• kształtowanie wśród uczniów wrażliwości na piękno przyrody,
  • dostrzeganie, że przyroda jest bardzo blisko nas i jest dopełnieniem krajobrazu miejskiego,
  • rozwijanie twórczej aktywności uczniów,
  • poszerzanie wiedzy związanej z fotografią,
  • kształtowanie umiejętności samodzielnego wykonywania zdjęć,
  • kształcenie umiejętności obserwacji i planowania kadru fotograficznego,
  • integracja rodzin poprzez wspólne odkrywanie przyrody w różnych przestrzeniach miast, miasteczek,
  • integracja grupy – wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego.

Format prac:

Prace konkursowe należy wywołać na papierze fotograficznym matowym lub błyszczącym w formacie nie mniejszym niż A4. Należy je opisać na odwrocie według załączonej tabelki.

Termin:

Prace należy dostarczyć do organizatorów do dnia 12.05.2023 r. (piątek) osobiście lub drogą pocztową na adres – Szkoła Podstawowa nr 45, ul. Matki Polki 3 a, 80-251 Gdańsk.

Oceny prac konkursowych dokona powołane przez organizatora jury.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas uroczystego wernisażu w dniu 31.05.2023 r. (środa), o godzinie 15.00 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdańsku Wrzeszczu.

Nagrody i dyplomy nieodebrane podczas wernisażu, uczniom spoza województwa pomorskiego zostaną przesłane pocztą na adresy szkół.

Organizator planuje pokonkursową wystawę prac fotograficznych  w szkole oraz w przestrzeni miejskiej (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Centrum Handlowym Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu).

Uwagi końcowe:

1. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora.
  2. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego publikowania i reprodukowania prac konkursowych.
  3. Prace należy podpisać na odwrocie, czcionką drukowaną komputerowo z uwzględnieniem wszystkich danych, jak w załączonej tabelce i przykleić na odwrocie pracy.
  4. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników i ich opiekunów niezbędnych do organizacji konkursu oraz bezpłatną publikację wizerunku uczestnika.
  5. Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły edu.gdansk.pl 24 maja 2023 r.

Szczegółowych informacji udzielają organizatorki konkursu, nauczycielki świetlicy:

Izabella Posłuszny 504-043-823

Beata Rzysko-Wójcik 668-755-344.

Życzymy twórczych inspiracji, wspaniałych prac konkursowych i odkrywania piękna przyrody w miastach, miasteczkach, miejscowościach,                                      w których mieszkacie.

Izabella Posłuszny, Beata Rzysko-Wójcik

Opis prac według wzoru:

Imię i nazwisko autora:

Wiek:

Adres placówki:

Telefon placówki, e-mail:

Imię i nazwisko nauczyciela:

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH ODOBOWYCH

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka/podopiecznego w celach wynikających z regulaminu Konkursu, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO). Administratorem danych osobowych  jest Szkoła Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku, ul. Matki Polki 3 a, 80-251 Gdańsk. Kontakt z inspektorem ochrony danych w sprawach związanych z ochroną danych jest możliwy pod adresem e-mail: iod45gdansk@wp.pl

………………………………………..                                                      ……………………………….

Podpis nauczyciela zgłaszającego pracę                                     Pieczęć szkoły

(rodzica/opiekuna)