WYNIKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNO-GEOGRAFICZNEGO

Polska-piękno w samym środku Europy

Z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty!

Komisja spośród nadesłanych prac  wyłoniła  laureatów konkursu:

1 miejsce:

Katarzyna Mazurkiewicz, SP 82  Gdańsk

Małgorzata Husar, SP 45  Gdańsk

2 miejsce:

Aleksandra Skiba, SP 18 Gdynia

Antoni Piankowski, SP 43  Gdańsk

Alicja Guzmann SP 82  Gdańsk

3 miejsce:

Kacper Szutowicz, SP 85  Gdańsk

Jan Domiter, SP 85   Gdańsk

Aleksander Reszka ZK iW Szymbark

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!

Nagrody wraz z dyplomami zostaną dostarczone lub przesłane pocztą.

Zapraszamy do udziału

w Wojewódzkim Konkursie

Informatyczno-Geograficznym

Polska-piękno w samym środku Europy

REGULAMIN KONKURSU:

1. Cel i przedmiot konkursu:

Celem konkursu jest:  rozwijanie pasji i zainteresowań  uczniów, kształtowanie twórczych postaw, kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych,  poznanie dziedzictwa narodowego, kulturowego i przyrodniczego kraju, rozwijanie kompetencji cyfrowej,  tworzenie trwałej więzi i odkrywanie piękna  kraju za pomocą atrakcyjnego tworzywa filmowego.

1. Adresaci:
  • Uczniowie klas 6 – 8 szkół podstawowych województwa pomorskiego oraz uczniowie zainteresowani celami i tematyką konkursu

1. Konkurs przebiega w trzech etapach:
  • I etap – szkolny - odbędzie się na terenie każdej szkoły woj. pomorskiego biorącej udział w konkursie. Komisja szkolna oceni i wybierze 3 najciekawsze prace .
  • II etap – międzyszkolny - powołana przez organizatora konkursu komisja, wybierze najciekawsze prace z nadesłanych na konkurs . Dyplomy etapu międzyszkolnego rozesłane zostaną pocztą do macierzystych szkół uczestników konkursu.
  • III etapwojewódzki - finałowy: kapituła konkursu oceni, według ustalonych kryteriów, wyselekcjonowane w II etapie konkursu prace i wyłoni zwycięzców III etapu.

1. Wymagania:
  • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie krótkiej (maksymalnie 3 minutowej) filmowej ekspresji, filmu promującego walory  kulturowe, przyrodnicze Polski - wybrane miejsca z wykorzystaniem dowolnego programu do montażu filmu i powszechnie dostępnych środków/narzędzi
  • Film może być nakręcony kamerą cyfrową, telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym; łączyć obraz filmowy lub zdjęcia z techniką animacyjną. zawierać podkład muzyczny bądź dźwiękowy.
  • Szkoła może zgłosić do konkursu 3 wcześniej nieopublikowane i niewykorzystane w innych konkursach prace.
  • Praca konkursowa powinna być wykonana samodzielnie przez jednego autora pod kierunkiem opiekuna.
  • Pliki filmowe należy zapisać w dowolnym, powszechnie używanym formacie.
  • Nazwa pliku powinna być zgodna z następującym wzorem: (szkoła_imięnazwisko np. SP45_JanKowalski)
  • Do pracy konkursowej należy dołączyć Kartę zgłoszenia uczestnika (załącznik nr 1)

1. Sposób dostarczania prac:

• Prace/pliki prosimy nadsyłać na opisanych nośnikach CD/DVD (szkoła_imięnazwisko np. SP45_JanKowalski) wraz z kartą zgłoszenia na adres organizatora konkursu do dnia 21.04.2023 r. lub przesłać e-mailem: konkursb45@wp.pl
  1. Kryteria oceny:
  • Podstawowym kryterium oceny filmów będzie: pomysłowość, zgodność z regulaminem i tematyką konkursu, efekt filmowy.

1. Nagrody:
  • Laureatom II etapu (międzyszkolnego) zostaną przyznane dyplomy, które roześlemy do macierzystych szkół pocztą.
  • Laureatom III etapu (wojewódzkiego) zostaną przyznane dyplomy i nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca
  • Jury ma prawo do podziału nagród – (ex aequo)

1. Terminy i warunki uczestnictwa:
  • Wyniki konkursu zostaną zamieszczone do dnia 30 kwietnia 2023 roku na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdańsku https://sp45.edu.gdansk.pl
  • Nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą na adres szkoły podany w Karcie zgłoszenia uczestnika

1. Postanowienia końcowe:
  • Przesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z przekazaniem pełnych praw autorskich na rzecz organizatora konkursu oraz wyrażeniem zgody na publikację i przetwarzanie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000)
  • Dokonanie zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu
  • Decyzje Jury są ostatecznie nie podlegają odwołaniu.
  • Nie zwracamy nadesłanych prac.

Koordynacja: Katarzyna Husar,  Marzena Zakrzewska