05.06.2023 Mądre Sówki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 52 w Gdańsku wystąpiły gościnnie w naszej świetlicy. Razem z dziećmi ze szkolnej „zerówki” oraz uczennicami i uczniami z klasy II b obejrzeliśmy wspaniałą inscenizację Szewczyka Dratewki, do której świetny scenariusz napisała nauczycielka pani Emilia Krauze. Mali Aktorzy swoją grą wywołali ogromny aplauz. Byliśmy oczarowani profesjonalnym przygotowaniem. Wszystkie postacie występujące w przedstawieniu: Szewczyk Dratewka, czarownica, królewna, trzy panny, mrówki, pszczoły, kaczki … to role pierwszoplanowe. Kostiumy przedszkolaków mogłyby być inspiracją w twórczej pracy dla innych projektantów. Oklaski były słyszalne w całej szkole. Dawno, dawno temu nie widziałyśmy tak dobrej inscenizacji baśni Janiny Porazińskiej.                                                                                                                                        Spektakl warty obejrzenia – polecamy.

Nauczycielki świetlicy