To hasło Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 organizowanej po raz 28. przez Fundację Nasza Ziemia. Czas zrobić porządek nie tylko w naturze, ale i w naszych głowach. W miniony piątek 17 września uczniowie naszej szkoły (klasy II a i III b) przystąpili z ochotą do tej ogólnopolskiej akcji. Dzieci z Koła Młodych Ekologów działającego w naszej świetlicy posprzątały teren boiska, teren przed wejściem do szkoły od ulicy Partyzantów oraz część ulicy Matki Polki. Zebraliśmy wspólnie kilka worków śmieci. Brawo! Posprzątaliśmy kawałek Wrzeszcza.

Akcja Sprzątanie Świata – Polska to praktyczna lekcja ekologii, to okazja do tego, aby budować wrażliwość na naturę i problemy Matki Ziemi. Kto raz wyszedł sprzątać, nie będzie już śmiecić. … Bo to od nas zależy… by posprzątać sobie w głowach i nie śmiecić więcej (W. Młynarski).

Nauczycielki świetlicy