Noc z Claude’m Monetem

Już po raz czwarty w naszej świetlicy odbyły się wieczorno – nocne warsztaty malarskie (05/06.10.2018 r.). Tym razem dziewczynki  ze Stowarzyszenia Małych Artystów inspirowały się dziełami wielkiego impresjonisty Claude’a Moneta. Najpierw dowiedziały się o nowym kierunku        w malarstwie – impresjonizmie i jego twórcach. Poznały niektóre fakty z życia malarza oraz jego najbardziej znane prace. Tej nocy najchętniej kopiowały ulubione kwiaty Moneta nenufary i irysy, mostek japoński, Impresję wschód słońca, a także malowały portret artysty. Powstało kilkadziesiąt wspaniałych, interesujących prac, które podobnie jak prace artysty oddały wrażenia ulotnych nastrojów. Dziecięce inspiracje Monetem można było podziwiać już na porannym, sobotnim wernisażu. Wszystkie małe dzieła wyeksponowane zostały w holu szkoły.

ZAPRASZAMY do oglądania.

Gratulujemy Małym Artystkom barwnych, niepowtarzalnych prac.

Organizatorki, opiekunki SMA

Izabella Posłuszny, Beata Rzysko - Wójcik