Program „6-10-14 dla Zdrowia” jest pierwszym w Polsce kompleksowym programem zdrowotnym, nastawionym na długofalową zmianę zachowań zdrowotnych, zarówno u dzieci jak i ich rodzin. Dotychczas przeprowadzone w Gdańsku działania, realizowane od 2011 roku, pozwoliły na zbudowanie kompleksowego systemu wsparcia dla dzieci z nadwagą i otyłością zarówno na poziomie rodzinnym – poprzez przeprowadzenie kompleksowych interwencji edukacyjnych wśród rodziców, a także na poziomie szkolnym, poprzez wdrażanie szkolnych polityk zdrowotnych.

W ramach realizowanego Programu badania przesiewowe w kierunku chorób cywilizacyjnych prowadzone są głównie na terenie szkół. Objęte są nimi wszystkie dzieci w grupach wiekowych 6, 9-11 i 14 lat (stąd nazwa programu). Dzieci, u których zidentyfikowano czynniki ryzyka chorób cywilizacyjnych w postaci nadmiaru masy ciała, kierowane są wraz z rodzicami do etapu specjalistycznego realizowanego już na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

• Uczestnictwo dzieci i rodziców we wszystkich etapach programu jest bezpłatne;
  • Wszelkie działania w ramach programu finansowane są przez Urząd Miasta w Gdańsku (www.gdansk.pl);
  • Program „6-10-14 dla Zdrowia” jest realizowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku (www.uck.pl).

Więcej informacji o Programie na stronie: https://www.ptpz.pl/programy/6-10-14-dla-zdrowia/

Koordynatorem programu w naszej szkole jest Pani Jolanta Pietrusiewicz.