W dniu 27 kwietnia 2023 r. pomiędzy Gminą Miasta Gdańska a Ministerstwem Edukacji i Nauki zostało podpisane porozumienie NR MEiN/2023/DPI/911 o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Cieszymy się bardzo, że w 2023 r. uczniowie i nauczyciele będą mogli wyjechać na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”

Więcej o projekcie przeczytasz TUTAJ (link do strony https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske).

W ramach przedsięwzięcia klasa 3a udała sie na wycieczkę pt.

Na „Szlaku Piastowskim”
🚌🚃🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚃🚌
Oto ich relacja z wycieczki:
„… Nasza dwudniowa autokarowa wycieczka rozpoczęła się od podróży Kolejką Wąskotorową ze Żnina do Wenecji (oczywiście oprócz przejazdu autokarem). Po obu stronach torów widzieliśmy rozległe pola rzepaku, sięgające do okien wagoników. Następnie w Biskupinie zwiedziliśmy obozowisko łowców i zbieraczy, osadę pierwszych rolników, osadę obronną, wioskę piastowską.
Gniezno - to kolejne ciekawe historyczne miejsce, które zobaczyliśmy. A w nim Katedrę, Drzwi Gnieźnieńskie i zrobiliśmy zdjęcie przy pomniku Bolesława Chrobrego. Wieczorny spacer po kolacji i „pogaduchy do poduchy” zakończyły pierwszy dzień. W piątek, po śniadaniu pojechaliśmy do Poznania. Obejrzeliśmy Palmiarnia Poznańska
z niesamowitymi roślinami, zdobyliśmy tytuł CZELADNIKA, w Rogalowe Muzeum Poznania przygotowując rogale świętomarcińskie. Dwa razy widzieliśmy poznańskie koziołki oraz …prace archeologiczne i remontowe na rynku.
Nocleg w wygodnych pokojach, smaczne posiłki…
Tak, tak będą piękne wspomnienia!”