Regulamin szkolnego konkursu plastycznego
na plakat „Różni ale równi”

Organizatorem konkursu plastycznego „Różni ale równi” jest Szkoła Podstawowa Nr 45 im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku.

Cele konkursu:

- rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dziecka,

- uwrażliwienie dzieci w zakresie problemów osób niepełnosprawnych, osób o innej narodowości lub innym wyznaniu religijnym,

- zapoznanie z prawami człowieka,

- kształtowanie właściwych postaw i zachowań sprzyjających integracji.

Zasady konkursu:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów SP nr 45 oraz ZSS nr 1 w Gdańsku w następujących kategoriach wiekowych:

- I grupa: klasy 0 - 3,

- II grupa: klasy 4 – 8.

1. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie plakatu na papierze
    o formacie min. A4 przy wykorzystaniu dowolnej techniki płaskiej.
  2. Plakat powinien uwzględniać elementy związane z tematem
    „Różni ale równi”, w szczególności: w jaki sposób różnorodność kulturowa i religijna oraz obecność osób niepełnosprawnych wpływają na społeczność lokalną i relacje koleżeńskie w środowisku szkolnym, jakie bariery i trudności napotykają osoby z niepełnosprawnością
    lub przedstawiciele innych kultur i religii.
  3. Do wykonanej pracy należy dołączyć metryczkę (imię i nazwisko ucznia, klasa) i umieścić z tyłu pracy oraz uzupełnić zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  4. Prace należy dostarczyć do portierni szkoły lub przesłać na adres szkoły do dnia 13 stycznia 2023 roku z dopiskiem ,,Konkurs plastyczny – Różni ale równi”.
  5. W ocenie prac będą brane pod uwagę: samodzielność wykonania, inwencja i pomysłowość, wrażenie estetyczne oraz zgodność z tematem konkursu.
  6. Decyzja Jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie. Wykonane prace nie podlegają zwrotowi.
  7. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 stycznia 2023.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Organizatorzy: Anna Kuśnierz, Wanda Wrzosek