1 grudnia 2021 r. zajęcia VII i VIII Sztuki malowanej odbyły się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wspólnie obejrzeliśmy wystawę My i psy, psy i my. „Psy są wyjątkowo częstym i chętnie podejmowanym przez malarzy tematem artystycznym. Pojawiają się u największych mistrzów w dziejach sztuki polskiej i światowej. Wystawa organizowana przez PGS, ma na celu uświadomienie wszechobecności najlepszego przyjaciela człowieka – czyli psa w naszym otoczeniu, a co za tym idzie w świecie sztuk plastycznych”. Pośród wielu dzieł wybitnych malarzy takich jak: Olga Boznańska,  Edward Dwurnik, Maksymilian Gierymski, nasi uczniowie zauważyli obrazy poznanych już wcześniej malarzy. Były to prace Tadeusza Makowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. „Szczeniaczek”- pastel Wyspiańskiego najbardziej zauroczył grupę naszych dzieci. Podczas zwiedzania wystawy mali artyści czerpali przyjemność z artystycznych spotkań z psami.

Beata Rzysko – Wójcik, Izabella Posłuszny