18 maja 2022 r. odbyły się kolejne zajęcia Sztuki malowanej. Tematem spotkania był Performance – Temperowanie kredek inspirowany akcją Julity Wójcik Obieranie ziemniaków, która miała miejsce w warszawskiej Zachęcie w 2001 roku. Warsztaty odbyły się tym razem w holu szkoły i były zaproszeniem do zabawy, do wypatrywania i analizowania najróżniejszych działań artystycznych. Po tym spotkaniu nasze Małe Artystki podzielają przesłanie gdańskiej performerki Wszystko widzę jako sztukę. (…) Sztuka nie musi być poważna. Performance wzbudził zainteresowanie i komentarze przechodzących uczniów i nauczycieli. Po zakończonej akcji na podłodze powstało awangardowe, wspólne dzieło sztuki wykorzystujące wiórki z zatemperowanych kredek.

Zapraszamy na kolejne zajęcia – 1 czerwca 2022 r. Szlakiem wrzeszczańskich murali.

Beata Rzysko-Wójcik, Izabella Posłuszny