Regulamin Wojewódzkiego Konkursu

„NiEzWYKły - NIEBIESKI”

1. Cele konkursu:
  • pogłębianie wiedzy o autyzmie
  • kształtowanie tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu
  • kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania emocji
  • propagowanie idei integracji
  • rozwijanie i promowanie talentów plastycznych
  • kształcenie umiejętności posługiwania się różnymi technikami artystycznymi
  • motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy i umiejętności
  • rozwijanie zdolności manualnych
  • wspomaganie wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu
    u wychowanków i uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra, rzetelną diagnozę potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży, realizację adekwatnego programu wychowawczo-profilaktycznego oraz zajęć wychowania do życia w rodzinie.
  • podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz- i międzyszkolnej, a także
    z podmiotami działającymi w innych sektorach, w tym w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i wsparcia rodziny.
  1. Organizator:

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 45 w Gdańsku mieszcząca się przy ul. Matki Polki 3A 80-251 Gdańsk.

1. Uczestnicy

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas w poszczególnych grupach wiekowych: klasy I -III, IV – VI, klasy VII – VIII.

1. Warunki

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie projektu koszulki nawiązującej do tematu konkursu „NiEzWYKły- NIEBIESKI” i oddanie w terminie do dnia 20 marca 2024 r.

1. Każdy uczestnik może być autorem tylko jednej pracy konkursowej.
  2. Praca konkursowa nie może być wcześniej nagrodzona, publikowana i nie może naruszać praw autorskich osób trzecich. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone na konkurs zostały wykonane osobiście.
  3. Przystąpienie uczestników do konkursu oznacza wyrażenie przez nich zgody na wykorzystanie ich nazwisk w akcjach informacyjnych, reklamowych i promocyjnych związanych z niniejszym konkursem. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29. 08. 97 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883. z późn. zm.).
  4. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją warunków niniejszego regulaminu i jednocześnie oświadczeniem, że wykorzystane do pracy zdjęcia i inne materiały nie naruszają praw autorskich.
  5. Prace konkursowe zostają własnością organizatorów.
  6. Zwycięskie prace w etapie szkolnym (wysyłamy pierwsze miejsca) poszczególnych szkół dostarczane są do organizatorów i biorą udział w dalszym etapie - etap rejonowy.
  7. Etap rejonowy polega na wyłonieniu 10 prac w każdej kategorii wiekowej. Prace oceniane są pod względem artystycznym oraz oryginalności. Zwycięskie prace przechodzą do etapu wojewódzkiego.
  8.  Etap wojewódzki polega na wyłonieniu laureatów z wybranych prac z etapu rejonowego z uwzględnieniem kategorii: estetyka, stopień trudności, jakość wykonania.
  9. Z każdej szkoły (z etapu szkolnego) dostarczane są tylko te prace, które zajęły dwa pierwsze miejsca w danej kategorii wiekowej (łącznie 6 koszulek).

1. Technika i forma prac

Praca konkursowa musi być wykonana na białej koszulce z wykorzystaniem tylko odcieni koloru niebieskiego. Projekt koszulki musi nawiązywać do dysfunkcji jaką jest spektrum autyzmu i tematu i hasła konkursu „NiEzWYKły- NIEBIESKI”. Technika wykonania pracy jest dowolna (farba, wyszywanka, nadruk własnego projektu itp.).

1. Kryteria oceny
  2. a)estetyka pracy,
  3. b) oryginalność,
  4. c) stopień trudności,
  5. d) jakość wykonania
  6. Każda praca powinna mieć przypiętą metryczkę z imieniem, nazwiskiem, klasą i nazwą szkoły.
  7.  Prace składamy do Pani Michaliny Kapelan lub Wandy Wrzosek do dnia 20.03.2024r.
  8. Ocena prac
  1. Prace oceniać będzie komisja konkursowa w kategoriach: klasy I - III, klasy IV – VI, klasy VII – VIII
  2. Ogłoszenie wyników nastąpi 08.04.2024 r.
  1. Nagrody

Organizator konkursu przewiduje przyznanie nagród rzeczowych dla laureatów w każdej
z kategorii wiekowych.

Prosimy o przygotowanie metryczki do każdej z koszulek:

Imię i nazwisko, nazawa szkoły, klasa, imię i nazwisko opikuna ucznia, który koordynuje konkurs w Państwa szkole.

Zapraszamy serdecznie!

Prosimy o dołączenie do nadsyłanych poniższego oświadczenia

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka

......................................................................................

(imię i nazwisko uczestnika)

w konkursie plastycznym "NiEzWYKły - NIEBIESKI"

Akceptuję Regulamin Konkursu i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez Organizatorów dla celów organizacyjnych i promocyjnych konkursu zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.