Dnia 24 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Zaproszenie otrzymaliśmy od Pana Wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Warszawa powitała nas mglistą pogodą. Na dobry początek spacerkiem obeszliśmy Stare Miasto podziwiając Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Barbakan oraz pomnik Małego Powstańca.

Jednak najważniejszy cel naszego wyjazdu był przed nami. Chcieliśmy jak najszybciej dostać się do Parlamentu. Trzeba jednak było wykazać się cierpliwością. Najpierw należało załatwić wszystko od strony formalnej, a potem czekało na nas już tylko wejście do środka.

Zwiedzanie  rozpoczęliśmy od Senatu RP, gdzie po kontroli pirotechnicznej i przejściu przez bramkę czekały na nas atrakcje. Podzieleni na dwie grupy rozpoczęliśmy z przewodnikami zwiedzanie Senatu RP.  Pani przewodnik ciekawie przedstawiła historię polskiego parlamentu,  jego funkcje oraz  zapoznała z tajnikami pracy poselskiej. Mieliśmy także okazję zasiąść w ławach Senatu RP. Zobaczyliśmy piękną, obszerną salę z wyściełanymi miejscami dla senatorów i fotelem Marszałka. Podczas zwiedzania korytarzy mieliśmy okazję spotkać wielu polityków i znanych dziennikarzy. Nasz pobyt w Parlamencie uwieczniony został wspólnym zdjęciem. Wizyta ta  stała się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę  a swoimi przeżyciami będziemy mogli dzielić się z innymi. Nawet się nie spostrzegliśmy, kiedy zaplanowany na zwiedzanie czas dobiegł końca.

Potem był smaczny obiad, spacer po Łazienkach Królewskich oraz podziwianie panoramy Warszawy z tarasów  Pałacu Kultury i Nauki.

Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności składamy Panu Wicemarszałkowi Senatu Bogdanowi Borusewiczowi oraz wszystkim Pracownikom Biura Senatorskiego za  zaproszenie i realizację tak fantastycznego wyjazdu.