Dzięki uzyskanym środkom z Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny nasi Mali Artyści mieli możliwość uczestniczenia w kilku interesujących wydarzeniach kulturalnych w gdańskich instytucjach kultury. Były to:

  • Brzechwa w piosenkach – warzywne show zaprezentowane przez Fabrykę Kultury z Katowic. Przedstawienie odbyło się w Multikinie i bardzo się dzieciom podobało. Wielką atrakcją było spotkanie z aktorami po spektaklu, możliwość zadawania pytań, obejrzenie scenografii. Na zakończenie dzieci wręczyły artystom przygotowaną na zajęciach w świetlicy laurkę z ilustracjami wierszy J. Brzechwy.
  • Pies na krze – wzruszające, oparte na autentycznych wydarzeniach przedstawienie wystawione w Miejskim Teatrze Miniatura. Wszystkie dzieci poruszone historią psa chciały wziąć udział w akcji ratunkowej.
  • Dźwięki z ekranu – wspaniała przygoda z muzyką klasyczną w interpretacji Orkiestry Kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Mali Artyści wysłuchali utworów znanych kompozytorów – Hendla, Verdiego, Korsakowa, Prokofiewa, Czajkowskiego. Można się wiele nauczyć obcując z muzyką klasyczną

Przed nami jeszcze inne wydarzenia: balet Dziadek do orzechów w Operze Bałtyckiej (grudzień) oraz zwiedzanie i lekcja teatralna w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim (maj 2020).

Dziękujemy Radzie Dzielnicy Wrzeszcz Górny za przekazanie środków i umożliwienie dzieciom  poznawania różnych dziedzin sztuki.

 

Opiekunki SMA

Izabella Posłuszny, Beata Rzysko - Wójcik