Szkoła Podstawowa nr 45 nie odpoczywa nawet w ferie zimowe. Jak co roku dla naszych uczniów zorganizowane zostały zajęcia w ramach Akcji Zima 2023. Wszyscy chętni podopieczni mieli możliwość wzięcia udziału w wielu tematycznych zajęciach. Do najważniejszych z nich stanowczo możemy zaliczyć udział w zajęciach edukacyjnych z robotyki i druku 3D w ramach współpracy z Laboratorium Przyszłości, seans filmowy w kinie Helios czy zwiedzanie wystawy LEGO w CH Metropolia. Nie możemy jednak zapomnieć o dniach pełnych emocji, gdzie uczestnicy rywalizowali w zmaganiach tanecznych JUST DANCE oraz na torach w kręgielni MK Bowling. Należy również wspomnieć o prawdziwej perełce edukacyjnej, jaka została przygotowana ostatniego dnia, czyli warsztatach kulinarnych dotyczących zdrowego odżywiania. Jak sami widzicie atrakcji było naprawdę sporo, więc niech żałuje tylko ten, kto na półkolonie nie dotarł.