Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

19 edycję Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego pod hasłem #DZIAŁAJMY RAZEM.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII do udziału w konkursach „Dzień Bezpiecznego Internetu: „Działajmy razem!”:

1. Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło i promujący bezpieczne zachowania w sieci (technika dowolna, format A3 lub A4)
  2. Konkurs na przygotowanie komiksu o tematyce bezpieczeństwa w sieci forma wykonania dowolna:
    • papierowa ( format A3 lub A4)
    • lub w wybranym programie graficznym.
  3. Konkurs na animację (w dowolnym programie), w której opowiesz, jakich zasad należy przestrzegać, aby być bezpiecznym w sieci.

PAMIĘTAJ:

Praca konkursowa musi zawierać wizytówkę autora: imię, nazwisko, klasę

Prace konkursowe należy złożyć do dnia 9 marca 2022 r. (środa, sala 18)

KRYTERIA OCENY PRAC:

• Liczy się zgodność pracy z tematem, pomysłowość jej wykonania oraz estetyka.

Pokażcie, że bezpieczeństwo w Internecie

to ważny i aktualny temat.

Trzymam kciuki!