W Ratuszu Staromiejskim, siedzibie NCK uczestnicy zajęć „Sztuka malowana” obejrzeli interesującą wystawę oryginalnych ilustracji Hanny Czajkowskiej. Bohaterka wystawy to znana malarka, graficzka, ilustratorka ponad 100 książek dla dzieci. Ponad 60 prezentowanych na wystawie prac artystka wykonała w różnych technikach – tempera, piórko, tusz – i kolorystyce, czarno-białe rysunki pochodzą z książki „Dzieci z Bullerbyn” wydanej w Polsce w 1957 roku. Na wystawie nie zabrakło również pamiątek i rzeczy osobistych, przybliżających realia w jakich żyła i tworzyła H. Czajkowska.

W Ratuszu Staromiejskim, jednym z najcenniejszych zabytków naszego miasta z XVI w. uczniowie zwiedzili Salę mieszczańską i Gabinet burmistrza.

Zdjęcia z tego wydarzenia w galerii poniżej.

Nauczycielki świetlicy