Wkrótce ruszy VIII edycja KAMPANII ROWEROWY MAJ, w której

Szkoła Podstawowa nr 45  weźmie udział! 🚴 🛴

Już od 4 maja docieramy do szkoły na: rowerach, hulajnogach, rolkach, wrotkach  czy deskorolkach. Akcję kończymy 31 maja 2022r.

Z radością informujemy, że po raz  kolejny weźmiemy udział w kampanii Rowerowy Maj, której głównym organizatorem jest Miasto Gdańsk!

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz pracowników.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Dzięki codziennym aktywnym dojazdom na lekcje, uczniowie zaczynają dzień od ruchu fizycznego, co jest uznawane za metodę zwiększenia efektywności nauki i poprawy koncentracji.

Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy uczniów, aby codziennie docierali do szkoły w sposób aktywny – na rowerze, deskorolce, rolkach lub hulajnodze. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły lub

w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami.

W celu zgłoszenia dziecka do akcji  należy wypełnić zgodę na udział osoby niepełnoletniej w kampanii Rowerowy Maj 2022.

Przygotujmy swój sprzęt by ruszyć aktywnie 4 maja!

Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do wspólnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w akcji 🚴 🛴

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronach internetowych: www.rowerowymaj.eu

Liczę na Was!!!

Katarzyna Husar