Za nami kolejne dwa spotkania zajęć Sztuki malowanej. Podczas pierwszych warsztatów dzieci realizowały temat „Grajmy w zielone – zielony obraz wiosny” inspirowany pejzażami znanych malarzy, m. in. Chełmońskiego, Gromackiego, Filipkiewicza, Moneta. „Zawsze jest przyjemnie śnić i marzyć o wiośnie, mając pewność, że przyjdzie kiedyś i ukaże się naszym oczom piękniejsza jeszcze, bardziej majestatyczna i pełna uroku” (Lucy Maud Montgomery).  Na ostatnich zajęciach dziewczynki malowały prace na Ogólnopolski Ekologiczny Konkurs Plastyczny „Prezent dla Ziemi”. Prace, które powstały jak zawsze są pełne twórczych pomysłów naszych Małych Artystek. Wszystkie dzieła dzieci można podziwiać w galerii poniżej.

Beata Rzysko-Wójcik, Izabella Posłuszny