Uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskich konkursach

W czwartek 13.06.2024 r. odbyła się w szkole piękna uroczystość wręczenia nagród w ogólnopolskich konkursach zorganizowanych w ramach realizacji zadań innowacji pedagogicznej Prezent dla Ziemi. Były to: Ogólnopolski Ekologiczny Konkurs Plastyczny Prezent dla Ziemi o raz Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Przyroda jest w mieście. Oba konkursy swoim patronatem objął Trójmiejski Park Krajobrazowy. Na konkurs plastyczny wpłynęło 328 prac z 77 szkół, zespołów szkolno-przedszkolnych i jednego przedszkola z całej Polski przygotowanych różnymi technikami plastycznymi, takimi jak: malarstwo, rysunek, pastelowy batik, szkic ołówkiem, grafika komputerowa, kolaż, wyklejanki.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych (razem 42 nagrody). Dodatkowo organizatorki przyznały nagrodę specjalną pani Teresie Mazurek, nauczycielce ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sieniawskim (woj. podkarpackie) za niezwykłe prace przygotowane pod jej kierunkiem techniką pastelowy batik. Na konkurs fotograficzny nadesłano 178 zdjęć z 55 szkół z terenu kraju. Jury przyznało 18 nagród i wyróżnień. Nagrodę specjalną przyznała pani Liliana Gdowska, dyrektor szkoły.

Nagrody dla laureatów i wyróżnionych ufundowało Biuro Prezydenta ds. Kultury UM w Gdańsku oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku, Trójmiejski Park Krajobrazowy Oddział w Gdańsku.

Dziękujemy pani Emilii Lodzińskiej, Radnej Miasta Gdańska za uświetnienie uroczystości swoją obecnością.

Dziękujemy pani Beacie Ziębie, dyrektorce Przedszkola nr 52 za przyjęcie zaproszenia i współpracę.

Dziękujemy pani Lilianie Gdowskiej dyrektorce naszej szkoły za życzliwość i wsparcie naszych działań.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, autorom fantastycznych prac plastycznych i niezwykłych fotografii.

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie  programu artystycznego.

W galerii poniżej relacja z tego wspaniałego wydarzenia.

Organizatorki konkursów

Izabella Posłuszny, Beata Rzysko-Wójcik