08.06.2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty wernisaż nagrodzonych prac w Ogólnopolskim Ekologicznym Konkursie Plastycznym „Prezent dla Ziemi” i Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Przyroda jest w mieście”. Konkursy były zadaniami innowacji pedagogicznej „Prezent dla Ziemi” realizowanej w tym roku szkolnym. Oba konkursy objął patronatem Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku, Trójmiejski Park Krajobrazowy w Gdańsku. Otwarcia wystawy dokonali wspólnie pani Liliana Gdowska dyrektor szkoły i pan Dariusz Podbereski przedstawiciel TPK. Na konkurs plastyczny nadesłano około 60 prac przygotowanych różnymi technikami plastycznymi: malarstwo, rysunek, wydzieranka, kolaż. Na konkurs fotograficzny wpłynęło 137 niezwykłych zdjęć, których bohaterami były: zwierzęta, kolorowe kwiaty, kwitnące drzewa… znajdujące się w przestrzeni miast. Jury nagrodziło dużą grupę uczniów doceniając ich twórcze zaangażowanie. Na wernisaż przybyli uczniowie wraz z opiekunami z wielu miejscowości woj. pomorskiego: z Lęborka, Słupska, Kartuz, Chłapowa, Pruszcza Gd. Do końca roku szkolnego wystawę podziwiać można w holu szkoły, a od lipca w Bibliotece w Centrum Handlowym Manhattan. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy za rok na kolejne edycje obu konkursów.

Organizatorki konkursów

Izabella Posłuszny, Beata Rzysko-Wójcik