Wędrówka w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
🌳🌲🌱🌿🌲🌳🌿🌱🌳🌲🌿🌱🌳🌲🌿🌱🌳🌲🌿🌱🌳🌲🌿🌱
16.06.2023 r. grupa dzieci z klasy II b wraz z wychowawczynią, z klas II a i III b wędrowała zielonym szlakiem po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym z Niedźwiednika do Doliny Samborowo. Było to ostatnie zadanie realizowanej w tym roku szkolnym w świetlicy innowacji pedagogicznej „Prezent dla Ziemi”, którą swoim patronatem objął TPK. Naszym przewodnikiem był pan Dariusz Podbereski, specjalista edukacji ekologicznej w Parku Krajobrazowym. Opowiadał nam dużo o walorach turystycznych tej wspaniałej, zielonej przestrzeni oraz o zwierzętach zamieszkujących trójmiejskie lasy. Dzieci dowiedziały się m. in. jak zachować się w sytuacji niebezpiecznej podczas spotkania z dzikami, których w naszych lasach jest naprawdę całkiem sporo. Oglądały również wspaniałe pomniki przyrody, budki lęgowe, słuchały pięknych ptasich śpiewów. Było to pouczające, ale i radosne wydarzenie, humory i pogoda dopisywały, a niezwykła osobowość naszego przewodnika dopełniły całości.
Wszystkim naszym Młodym Ekologom życzymy wspaniałych, bezpiecznych, wakacyjnych wędrówek.
Nauczycielki świetlicy