Od kilku lat organizujemy w naszej świetlicy Noce sztuki. Są to spotkania z wybitnymi przedstawicielami malarstwa i ich twórczością. Podczas warsztatów malarskich inspiracją do twórczych dokonań były m. in. dzieła Vincenta van Gogha, S. Wyspiańskiego,  T. Makowskiego. P. Moneta, P. Cezanna, E. Degasa. Te wieczorno – nocne zajęcia należą do ulubionych działań artystycznych grupy dzieci skupionych w Stowarzyszeniu Małych Artystów. Prace, które powstawały podczas warsztatów były najpierw prezentowane na porannym wernisażu, potem w Szkolnej Galerii Małych Artystów, by na koniec małe dzieła naszych Artystów mogli podziwiać mieszkańcy Wrzeszcza – w zaprzyjaźnionej Bibliotece Pod Kotem i Myszą przy ulicy Lelewela.

Spotkanie z twórczością kolejnego artysty zaplanowane zostało na 08.05.2020 r. Nie rezygnujemy i zapraszamy naszych wspaniałych Artystów: Anię, Michasię, Olivię, Hanię, Magdę, Ingę, Łucję, Mirę, Aleca, Anię, Idę, Olę, Cecile, Felicję, Karolinę, Marysię, Rozalię, Zuzię, Olę, Darię, Marysię, Tosię na wielkie malowanie on-line inspirowane twórczością Jacksona Pollocka, amerykańskiego przedstawiciela ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Warsztaty odbędą się w programie Microsoft Teams w dwóch terminach i grupach.

• 07.05.2020 (czwartek), godz. 17.00 – Mali Artyści z klas I i II
  • 08.05.2020 (piątek), godz. 17.00 – Artystki z klas III, IV i V.

Ponieważ warsztaty malarskie będą wiązały się także  z chlapaniem farbą, prosimy o przygotowanie odpowiedniego stanowiska pracy twórczej i ochronne t-shirty :)

Materiały do zajęć:

• kartki papieru o dowolnym wymiarze
  • farby, tusze, flamastry
  • pędzle, pojemniki z wodą.

Malujemy ok. 1 – 1,5 godz. Prosimy, abyście zrobili zdjęcia swoich prac i przesłali na adresy:

izaposluszny@op.pl        beata.wojcik5@wp.pl

Wszystkie dzieła zamieścimy w Galerii na stronie internetowej szkoły. W dogodnym dla nas wszystkich terminie (oby jak najszybciejJ) przygotujemy wystawę w przestrzeni miejskiej.

Opiekunki SMA

Izabella Posłuszny, Beata Rzysko - Wójcik