WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

PRZYRODA JEST W MIEŚCIE

Konkurs organizowany jest w ramach relizacji innowacji pedagogicznej Prezent dla Ziemi. Partnerem konkursu jest Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku Oddział Zespołu w Gdańsku -Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Cele konkursu:

• kształtowanie wśród uczniów wrażliwości na piękno przyrody,
  • dostrzeganie, że przyroda jest bardzo blisko nas i jest dopełnieniem krajobrazu miejskiego,
  • rozwijanie twórczej aktywności uczniów,
  • poszerzanie wiedzy związanej z fotografią,
  • kształtowanie umiejętności samodzielnego wykonywania zdjęć,
  • kształcenie umiejętności obserwacji i planowania kadru fotograficznego,
  • integracja rodzin poprzez wspólne odkrywanie przyrody w różnych przestrzeniach miast, miasteczek,
  • integracja grupy – wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego.

Format prac:

Prace konkursowe należy wywołać na papierze fotograficznym matowym lub błyszczącym w formacie nie mniejszym niż A4. Należy je opisać na odwrocie według załączonej tabelki.

Termin:

Prace należy dostarczyć do dnia 11.05.2022 r. (środa) do organizatorek konkursu.

Oceny prac konkursowych dokona jury w składzie:

• Katarzyna Szczepańska, nauczyciel SP 45, autorka wielu interesujących fotografii gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz,
  • Ewa Kulińska, nauczyciel przyrody w SP 45,
  • Karolina Wojnowska – Paterek, podróżniczka.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas wernisażu w dniu 25.05.2022 r. (środa), o godzinie 16.00. Planujemy pokonkursową wystawę prac fotograficznych  w naszej szkole oraz w przestrzeni miejskiej (np. Centrum Handlowe Manhattan). Tuż po zakończeniu konkursu lista laureatów, a także galeria nagrodzonych prac zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

Uwagi końcowe:

1. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora.
  2. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego publikowania i reprodukowania prac konkursowych.
  3. Estetyka wykonanych prac będzie brana pod uwagę przy ich ocenianiu.
  4. Prace należy podpisać na odwrocie, czcionką drukowaną komputerowo z uwzględnieniem wszystkich danych, jak w załączonej tabelce i przykleić na odwrocie pracy.
  5. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników i ich opiekunów niezbędnych do organizacji konkursu oraz bezpłatną publikację wizerunku uczestnika.
  6. Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły 18 maja 2022
  7. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany warunków regulaminu oraz podziału nagród.

Szczegółowych informacji udzielają organizatorki konkursu, nauczycielki świetlicy:

Izabella Posłuszny 504-043-823

Beata Rzysko-Wójcik 668-755-344.

Życzymy twórczych inspiracji, wspaniałych prac konkursowych i odkrywania piękna przyrody w miastach, miasteczkach, miejscowościach, w których mieszkacie.

Izabella Posłuszny, Beata Rzysko-Wójcik